Pokoje gościnne u Janusza

Wypoczynek blisko morza dla całej rodziny w Smołdzińskim Lesie 10A

tel. 500 226 483

Okolica

Rzeczywiste odległości z ośrodka do najbardziej atrakcyjnych miejsc są następujące:

  • plaża w Słowińskim Parku Narodowym (parking samochodowy i rowerowy ) – 3,5 km
  • latarnia morska w Czołpinie – 3 km
  • Ruchome Wydmy Czołpińskie – 4 km
  • Skansen w Klukach – 6 km
  • Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego i rzeka Łupawa – 5 km
  • góra Rowokół – 6 km

Dogodny dojazd do Słupska i Ustki – ok. 30 km

W pobliżu znajdują się wspaniałe szlaki turystyczne piesze i rowerowe obejmujące Słowiński Park Narodowy i okolice. Polecam szlaki do Rowów, Łeby, wokół Jeziora Gardno i Łebsko oraz spływ kajakowy rzeką Łupawą. Do zwiedzania bliższych i dalszych atrakcji Pomorza jesteśmy świetnym miejscem noclegowym.

Plaża w Czołpinie należy do najpiękniejszych i najczystszych nad Bałtykiem, zaś w sezonie wakacyjnym nigdy nie jest zatłoczona

Skansen w Klukach

Muzeum Wsi Słowińskiej z bogatą ekspozycją przedmiotów codziennego użytku.

 Na terenie Skansenu organizowane są imprezy tzw. „czarne wesela”, na których prezentowane są hafty, rzeźby, malarstwo na szkle, wyroby z wikliny oraz organizowane są pokazy wydobywania torfu za pomocą oryginalnych narzędzi.

Tuż przed miejscowością Kluki znajdziemy ścieżkę dydaktyczną. Na tej trasie można znaleźć wiele przyrodniczych ciekawostek. Należy się jednak przygotować, że teren może być na trasie podmokły i grząski (mimo wielu pomostów, które zbudowano). Z ciekawostek należy wymienić tu platforme widokową, z której widać wydmy czołpińskie i jezioro Łebsko oraz rezerwat buków (Fagus Sylvatica) i rezerwat maliny moroszki (Rubus chamaemorus).

 

Latarnia w Czołpinie

Warto również odwiedzić latarnię morską w Czołpinie Roztacza się z niej widok na piękny i bogaty świat krajobrazu nadmorskiego stanowiącego teren Słowińskiego Parku Narodowego (ponad 18 tyś. ha)

Latarnia Czołpino jest jedną z nielicznych latarni, która jest oddalona od skupisk ludzkich. Jest położona w odległości 1000 metrów od brzegu, pomiędzy miejscowościami Łeba i Rowy, w samym sercu Słowińskiego Parku Narodowego. Wznosi się na wysokość 25 metrów na wysokiej zalesionej wydmie (55 m n.p.m).

Film „EkoGmina Smołdzino”

Zapraszamy do zapoznania się z filmem, który prezentuje bogactwo przyrodnicze i walory turystyczne Gminy Smołdzino. Gmina Smołdzino to Polska w pigułce: morze, lasy, góry, jeziora. Zapraszamy wszystkich do naszej małej Ojczyzny by móc delektować się ciszą, przyrodą, a przy okazji aktywnie wypoczywać z hasłem przewodnim na ustach: „Bałtyk dla wtajemniczonych !”.